x
Hemen Üye Ol, FIRSATLARI KAÇIRMA!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
100W Lazer Makinası 60x100cm Bodor BCL1006X
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Thunder Nova 24 60W 40x60cm Lazer Makinası
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Bal Peteği Kesim Masası 50x60
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Lazer Çevirme Aparatı Rotary Cosmic
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Lazer Lens Seti
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Lazer Güç Kaynağı 150W P6 Güç Kaynağı RECI W6
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Lazer Güç Kaynağı 100W P2 RECI W2
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Lazer Güç Kaynağı 40W
Ürünün fiyatını görmek için bayi girişi yapınız
Toplam 9 ürün bulunmaktadır.

   Lazer Makineleri

   Hedefiniz toptan hediyelik eşya üretimi yapabileceğiniz bir tesis kurmak veya var olan tesisiniz de dışarıda yaptırmak zorunda kaldınız lazer kesim ve kazıma işlerinizi kendi firmamız bünyesinde toplamak ise kesinlikle doğru yerdesiniz.

   Firmamız Kemal Cevizli Fotoğrafçılık tarafından Türkiye resmi dağıtıcılığı yapılmakta olan Wisely fiber markalama lazeri, Bodor ve Thunder markalarının karbondioksit lazer sistemleri ile artık işleriniz kolaylaşacak ve maliyetleriniz düşecek.

   Lazer kesim ve kazıma makinesi nedir?

   Lazer kesim makinesi karbondioksit cam tüp veya metal tüp vasıtasıyla elektriği lazer ışınına çevirerek bunu optik sistem vasıtasıyla malzeme kesimi veya kazıma işlemi için kullanan makinelere verilen isimdir. Lazer kesim makinaları sahip oldukları teknik özelliklere ve güçlere bağlı olarak otomotiv gibi büyük endüstriyel ölçekli üretimlerde kullanıldıkları gibi deri ayakkabı ve çanta imalatı yapan orta ölçekli işletmelerde ve hatta kaşe imalatı için kırtasiye ve fotokopi merkezi gibi nispeten küçük ölçekli işletmelerde de kullanılmaktadırlar.

   Lazer makinesi çeşitleri nelerdir?

   Lazer makinalarında temelde karbondioksit lazer ve fiber lazer sistemleri olarak iki grupta inceleyebiliriz. Karbon ve fiber lazerler, lazer ışını üretim şekli açısından birbirinden ayrılırlar. Karbon lazer makinalar bir cam veya metal tüp içindeki basınçlı karbon dioksit bileşimli gaza elektrik vererek lazer ışını üretirlerken fiber lazer makinası üzerindeki güç kaynağında elektrik enerjisini direkt lazer ışınına çevirmektedir. Her iki sistemde gelişmiş ve bütünleşik işlemleri yapan güçlü makineler bulunmakla beraber karbondioksit lazer makinaları ahşap, pleksi, deri, kumaş, cam, mermer, plastik gibi malzemeler de kesim veya yüzeylerinde kazıma işlemi için kullanılırlar. Fiber lazerler ise markalama lazeri ya da markalama makinesi olarak adlandırılırlar. Bu tip lazerler çoğunlukla promosyon sektöründe kullanılırlar ve metal veya plastik yüzeylerde markalama işleri için kullanılırlar. 

   Karbondioksit lazer makinalarının çalışma alanı 40x60 cm gibi edatlardan 200x300 cm gibi büyük alanlara ulaşabilirken çoğunlukla promosyon sektörüne hitap eden fiber markalama lazer makinaları ise 10x10 cm, 20x20 cm ile 30x30 cm gibi çalışma alanlarında piyasaya popüler olarak bulunurlar. Karbondioksit lazerler 40 W ile 150 W arasında, fiber markalama lazer makinalarının ise 20 W, 30 W gibi güç seçenekleri mevcuttur.

   Lazer makineleri fiyatları

   İster karbondioksit kesim ve kazıma lazer makinası olsun ister fiber markalama lazer makinası cihazların temelde fiyatlarını temelde etkileyen en önemli etken bu makinelerin üretimleri esnasında kullanılan bileşenlerin kaliteleridir.

   Karbondioksit lazer kesim ve kazıma lazerlerinin can damarı olan lazer tüpleri; kaliteleri, ürettikleri güç ve markaları ile bu makinaların fiyatlarını en fazla etkileyen parçalarından biridir. Aynı zamanda üretilen lazer ışınını ürüne taşıyan optik sistem ve kontrol kartı da kalitesi itibariyle yapılacak işi etkilemesinden dolayı makine maliyeti üzerinde önemli bir maliyet unsurudur. Fiber lazer makinelerinin güç kaynakları sistemleri itibariyle 10 yıl civarında ömrü bulunan son derece tutumlu makinalardır.

   Fiber lazer güç kaynağının elektriği istikrarlı bir şekilde güçte dalgalanma yaşanmadan lazer ışınına çevirebilecek kalitede bir güç kaynağı olmalıdır.

   Fiber güç kaynağı tarafından üretilen lazeri ürün üzerine yansıtan fiber lazer lensi ve ayna sistemi de yapılacak işin kalitesini etkileyeceği için bu makinaların fiyatları üzerinde etkisi bulunan parçalardır.

   Lazer makinası kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

1- Lazer makinesi yüksek ısı üreterek kesim ve kazıma yapan bir cihaz olduğu göz önünde bulundurularak cihaz çalışırken başıboş bırakılmamalıdır,

2- Kişisel güvenlik ekipmanları özellikle gözlük ve eldiven kullanılmalıdır,

3- Cihaz kapak emniyet kilidi iptal edilerek çalıştırılmamalıdır,

4- Cihaz servisi yetkili servis tarafından yapılmalı ve orijinal yedek parça kullanılmalıdır,

5- Cihaz bildirilen parametreler çerçevesinde ve test yapılarak kullanılmalıdır,

6- Belli aralıklarla yapılması gereken ayna ve mercek temizliği, soğutma suyu değişimi ve salyangoz fan temizliği rutin olarak yapılmalıdır.

   Lazer makinası hangi malzemeler üzerinde kesim ve kazıma yapabilir?

Kesim Kazıma
Akrilik 1 1
Kumaş 1 1
Deri 1 1
Keçe 1 1
ABS 1 1
Lastik 1 1
Plastik 1 1
MDF 1 1
Kağıt 1 1
Cam 0 1
Seramik 0 1
Granit 0 1
Mermer 0 1
Karton 1 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.