sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 77 ürün görüntüleniyor.

Süblimasyon Baskı Sistemleri

  Başarılı Bir Süblimasyon Baskı İşi Nasıl Kurulur?

Az bir sermaye birikiminiz var ve evden yönetebileceğimiz bir iş kurarak ek gelir elde etmek mi istiyorsunuz veya mevcut işyeri alanımda yeni ürünlere yer vermek istiyorum mu diyorsunuz o zaman doğru yerdesiniz. Süblimasyon baskı işi son yıllarda giderek gözde olan iş alanlarından birisidir. Endüstriyel baskı sistemleri ile çözülemeyen düşük adetli baskı işleri veya yüksek çözünürlük getiren dijital baskı talepleri süblimasyon baskıya olan talebi arttırmıştır. Dolayısıyla süblimasyon baskı sistemleri gelişerek hem adetli baskı işleri hem de kişiye özel hediyelik üretimi gibi düşük adetli işleri dijital kalitede yapabileceğiniz bugünkü durumuna gelmiştir. 

  Eğer süblimasyon baskı işinizi yeni kuracaksanız veya var olan süblime işinizi büyütecekseniz vermeniz gereken cevap birtakım sorular olacaktır. Vereceğiniz doğru cevaplar ile kuracağınız süblimasyon baskı sisteminden alacağınız verim maksimum seviyede olur. Başlangıçta en önemli noktalardan birisi baskıları hazırlarken bir bilgisayara ve az da olsa bir grafik yazılımını kullanma becerisine sahip olmanız gerektiğidir. Unutmayalım ki dijital baskı cihazları ne kadar güzel baskı sonucu verirse versin sizin hazırlayabileceğiniz görsel kalitesi kadar başarılı sonuç alabileceksiniz. İster kişiye özel hediyelik işi olsun ister adetli promosyon baskısı olsun grafik tasarım sürecinin başarılı sonuçlandırılması her zaman sizin başarınızda önemli bir payı olacaktır.

  Süblimasyon Transfer Baskı Pres Makinesi Nedir?

  İster tişört baskısı veya isterseniz kupa bardak baskısı yapacak olun başarılı bir süblimasyon baskı işi kurmak için düzgün bir süblimasyon yazıcı ve kaliteli bir pres baskı makinesi sahibi olmanız gerekir. Süblimasyon baskı makinesi süblimasyon transfer kağıdına alınan baskının ısı ve basınç altında karşı taraftaki baskı yapılan ürünün yüzeyine aktarılmasını sağlayan makinedir. Doğru cihaz seçimi size baskı esnasında fire ürün vermemenizi ve canlı renklerle kaliteli sonuçlar alarak müşterinizi arttırmanızı sağlayacak önemli bir süreçtir.

  Süblimasyon Pres Baskı Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  Süblimasyon baskı makinesi alırken dikkat edeceğiniz noktalar; hedeflediğiniz pazara uygun ürünler üretirken bu işi kolayca yapmanızı sağlayacak türde aynı zamanda hedef ürün ebatlarını destekleyecek boyutlarda ve pazara sunmaya hedeflediğiniz ürün adetine bağlı olarak kapasitesi ile size destek verecek süblimasyon pres baskı makinesi seçimi yapmanız önemlidir. Süblimasyon pres baskı makineleri öncelikle nihai ürün türlerine göre ayrılacaktır.

  Düz Transfer Baskı Presi;

  Bu tip presler yaygın olarak tişört baskı pres makinesi olarak bilinirler ve piyasada en yaygın olarak kullanılan pres makinalarıdır. Bu pres baskı makinası süblimasyon baskı işi içinde en yoğun kullanılan makinalardır. Dolayısıyla iş yükünüzün önemli bir bölümünü yapacağınız bu cihazlar için Digitronix gibi kaliteli marka cihazları kullanmanızı öneririz. Yoğun olarak sahip olduğunuz yazıcınız eğer A4 ise 38x38 eğer A3 ise 40x50 ebatında tişört baskı pres makinası almanızı öneririz. Ancak tabi ki bu değişmez bir kural değil A4 bir yazıcı ile 40x50 baskı makinasında ufak ölçekli çok ürüne aynı anda baskı yapabilirsiniz. Bu gruptaki baskı makinalarında otomatik açılan modellerimizde mevcuttur. Bu cihazlar baskı süresi sonunda baskı kolunu otomatik olarak açıp baskıyı sonlandırır. Burada dikkat edilecek husus baskı makinası tamamen kapanmaması, ısı vermeye devam ederken otomatik açılması ancak sıcak durmaya devam etmesidir. Dolayısıyla otomatik bir pres baskı makinasını kontrolsüz olarak baskı için bırakmamalısınız. Düz transfer baskı presi ile neler yapılır? Mikro polyester tişörtler, yastık kılıfı, mouse pad , sublimasyon levha, HDF anahtarlık , madalya, sublimasyon plaket, kristal plaket, ahşap saat, cam saat, kolye, bileklik, masa bayrağı ve hatta sublimasyon tavla gibi birçok ürüne baskı yapabilirsiniz.

  Kupa Bardak Transfer Baskı Makinesi;

  Bu makine ile süblimasyon kupa bardaklar üzerine süblimasyon transfer baskı için kullanılır. Tekli, ikili ve beşli kupa pres baskı makineleri ile gerekirse kişiye özel baskı için tekli pres veya toplu firma promosyonu gibi işlerine hizmet edecek toplu kupa bardak imalatı yapabileceğiniz çoklu preslerimizde mevcuttur.

  Kupa bardak transfer baskı makinesi ile neler yapılır?

  Metalik kupa, sublimasyon sihirli kupa, içi renkli kupa, sapı renkli kupa, süblimasyon renk değiştiren kupa, kaşıklı kupa, hayvan figürlü kupa, sublimasyon beyaz seramik kupa bardak.

  Şapka Baskı Pres Makinesi;

  Şapka çeşitleri üzerine promosyon transfer baskı amacı ile üretilen makinalardır. Bunun dışında mont kolu ya da gömlek cebi gibi dar alanda baskı gerektiren işler için logo pres baskı makinesi olarak da kullanılmaktadır. Adetsiz üretim için tekli ve zaman tasarrufu ile yüksek adet baskı yapabileceğiniz ikili şapka pres baskı makinemiz mevcuttur.

  Şapka transfer baskı presi ile neler yapılır?

  Şapka presi adından da anlaşılabileceği üzere beyaz ve renkli şapkalara transfer baskı için geliştirilmiş preslerdir. Bunun dışında logo baskısı gerektiren işlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Tabak Transfer Baskı Pres Makinesi;

Porselen süblimasyon tabak veya yeterli dayanıklılıkta ki seramik tabakların göbek alanlarına baskı için kullanılan pres baskı makinasıdır. 10 ve 15 cm lik opsiyonel baskı aparatları ile kullanılabilir. Tabak baskı makinesi ile neler yapılır? Tabak presi ile sadece tabak göbeklerine baskı yapılarak baskılı tabak imalatı yapılır.

  3D Süblimasyon Transfer Baskı Makinesi;

  3D süblimasyon baskı makinesi özellikle eğimli yüzeye sahip tabak ve cep telefonu kapakları gibi ürünlere baskı yapmak için kullanabileceğiniz bir baskı makinesidir. Baskı yapmak için geliştirilen bir fırın sistemi ve vakum sistemi ile transfer kağıdını baskı yapılacak ürünün yüzeyine yapıştıran silikon membrandan oluşur. Tekstil ürünler için kullanılması önerilemez.

  3D baskı makinesi ile neler yapılır?

  3D baskı makinesi; süblimasyon taş, cam saat, süblimasyon kristal plaket, fayans, süblimasyon 3D cep telefonu kapakları, seramik tabak, ahşap saat, süblimasyon porselen tabak ve süblimasyon kupa bardak baskısı (kupa pedi ile) için kullanılır.

  Kalem Transfer Baskı Pres Makinesi;

  Kalem baskı makinesi sert zemin lazer transfer kağıdına alınan baskının plastik ve ahşap kalemler üzerine transfer edilmesi için kullanabileceğiniz pres baskı makinesidir. Aynı anda 10 adet kaleme kadar baskı yapabilirsiniz Dolayısıyla adetli baskı işleri de mümkündür.

  Kalem baskı presi ile neler yapılır?

  Fiziki yapısı nedeni ile kalem baskı presi sadece kalem türü ürünlerin baskısını yapabilmenize olanak tanır. Dolayısıyla sadece kalemlere baskı yapılabilir.

  Top Transfer Baskı Pres Makinesi;

  Ürün parkurumuza en son katılan süblimasyon transfer baskı makinesidir. Futbol veya voleybol topu gibi çeşitli topların yüzeyine lazer transfer kağıdı veya tekstil folyosu ile baskı yapmanızı sağlayacak tasarıma sahiptir. Bu makinenin bir özelliği de yanında gelen aparatı değiştirerek aynı presle hem şapka üzerine süblimasyon ve lazer transfer baskı hem de logo presi olarak da kullanabilmenize olanak sağlamasıdır. Dolayısıyla çok fonksiyonu tek gövde toplayan verimli bir süblimasyon transfer baskı presidir.

  Top baskı makinesi ile neler yapılır?

  Bu presle çeşitli ebattaki toplara, şapka çeşitlerine baskı yapabileceğimiz gibi logo baskısı için de kullanabilirsiniz.

  Süblimasyon Baskı Makinasında Dikkat Edilecek Noktalar;

  1. İşyerinizin güvenliği açısından yangın çıkarabilecek ürünleri ısı pres makinasına yakın tutmayınız,

  2. Cihazlara baskı için ürün yerleştirirken veya alırken kişisel yaralanmalardan korunmak için koruyucu eldiven kullanınız,

  3. Cihazın arıza yapması halinde kendiniz müdahale etmeyiniz. Aksi takdirde elektrik çarpmasına maruz kalabilirsiniz,

  4. Teknik arıza durumunda cihazı sadece yetkili servisi müdahale etmesine izin verin aksi durumda cihaz daha fazla zarar görebilir,

  5. Çocuk veya evcil hayvanların erişemeyeceği şekilde konumlandırın,

  6. Cihazlar kontrolsüz bir şekilde baskı halinde bırakılmamalıdır,

  7. Kaliteli baskı sonucu için her zaman ısı ve basınç ayarı dengeli kaliteli Digitronix pres baskı makinalarını tercih ediniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.