sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.

Folyo Kesici Plotter

   Türkiye'yi ithalatını yaptığımız folyo kesici plotter makinalarımız ile işinizi yeni bir seviyeye taşıyoruz. İster araç kaplama veya tabela imalatı sektöründe olun isterseniz iş elbisesi ya da kendi grafik tasarımlarınızı tişört ve şapka gibi tekstil ürünler üzerinde sergilemeyi hedefleyen profesyonel bir   grafik tasarımcı olun, Teneth marka güvenilir ve dayanıklı folyo kesim makinalarımız işinizde en büyük yardımcınız olacak.

   Folyo Kesim Makinesi veya Folyo Kesici Plotter nedir ve nasıl kullanılır?

   Folyo kesim makinesi veya diğer bilinen adıyla folyo kesici plotter, bir bilgisayarda grafik yazılımla hazırlanan vektör şeklindeki tasarımların araç kaplama folyosu, tekstil folyosu veya reklam folyosu gibi bir yüzeyi kendinden yapışkanlı malzemelerden kesim yapılmasını sağlayan özel kesim bıçağına sahip bir makinadır. Bu kesim yapılırken kesilecek vektör grafik Corel Draw veya cihazın sahip olduğu özel kesim yazılımı ile makineye aktarılır. Cihaz kafası kesim yapılacak malzemeye göre hizalanır ve basınç ayarı yapılır, malzemenin kalınlığına bağlı olarak uygun açıya sahip plotter bıçağının kullanılması yapılacak kesimin düzgün olması açısından çok önemli bir noktadır.

   Folyo Kesim Makinası modelleri nelerdir?

   Folyo kesici plotter makine çeşitleri, ebatları ve sahip oldukları donanım özelliklerine bağlı olarak sınıflandırılabilirler.

   Piyasada kullanabileceğimiz popüler folyo ebatlarını uygun olarak 74 cm, 131 cm ve 166 cm genişliğinde folyo kesim makinaları mevcuttur. Bu cihazlarda kesim alanı takılan medya alanından yaklaşık 10 cm daha ufak olacağı unutulmamalıdır. Örneğin 131 cm folyo takılan bir kesici Plotter kesim alanı 120,50 cm dir. Folyo kesim makineleri kesim donanımları açısından karşılaştırırsak manuel kontür ve otomatik kontür folyo kesim makinaları olarak iki ayrı gruba ayrılırlar. Manuel kontör kesici plotter piyasada çoğunlukla düz kesim işleri için tercih edilen modellerdir. Bunun dışında dijital baskı makinelerinden kendinden yapışkanlı malzemeye çıktı aldıktan sonra yapılan baskının etrafından kesim yapmak için de kullanılabilir. Burada yapılması gereken işlem; cihaza baskı esnasında yerleştirilen işaretlerin (crossmark) yerlerinin manuel olarak kullanıcı tarafından makinaya yazılım üzerinden fiziki olarak tanıtılması gereklidir.

   Otomatik kontör kesici plotter veya optik gözlü plotter ise özellikle folyo üzerine yapılmış dijital baskının etrafından kesim yapmak için geliştirilmiş folyo kesim makinasıdır. Burada kullanıcı baskılı folyo üzerinde kesim kafasını ilk işarete getirdikten sonra cihaz diğer kesim işaretlerini kafa üzerinde sahip olduğu optik göz vasıtasıyla folyoyu tarayarak bulur ve kesim işlemini gerçekleştirir.

   Folyo Kesim Makinesi fiyatları ve özellikleri?

   Folyo Kesici Plotter alarak yeni bir iş kurabilir veya mevcut işinizi yeni ürünlerle genişletebilirsiniz. Burada en önemli nokta yapacağınız hedef ürüne uygun ve aynı zamanda gelecek de yapabileceğiniz ürünler içinde size tam destek verebilecek yapıda doğru ürünü seçebilmektir. Örneklerle açıklamamız gerekirse, eğer damla etiket işinde iseniz almanız gereken ürün üzerinde optik göz bulunan model kesici plotter dır. Burada otomatik kontör kesim özelliği birçok açıdan işinize yarayacaktır. Makina ebadına ise sahip olduğunuz dijital baskı baskı makinesi ve folyo genişliğine göre karar vermeniz gerekir.

   Eğer tabela veya vitrin yazısı gibi düz kesim işleri yapıyorsanız bu taktirde manuel kontör kesim yapan bir cihaz işinizi rahatlıkla görecektir. Ancak bu sektörde zaman zaman genişliği standart dışı olan işleri ihtiyaç duyulduğunda mümkün olan en geniş ebatlı folyo kesim makinesi almanızı öneririz.

   Bununla beraber  tişört veya  şapka gibi Tekstil ürünler üzerine tekstil transfer folyosu ve benzer transfer kağıdı ile baskı aktarımı yapabileceksiniz Tekstil folyolarının 50 cm genişliğinde olduğunu belirterek 74 cm folyo kesim makinası almanızı tavsiye ederiz. Ancak tekstil baskı işinde logo baskılı işler için optik gözlük kesici kullanmanız gerekecektir Folyo kesim makinelerinin da kesim genişliği arttıkça cihaz fiyatı da yükselir. Folyo kesici plotter eğer optik göz donanımına sahip olursa bu da fiyatı yukarı yönlü etkiler. Cihazın mikro stepper motor veya servo motor olması, kafanın uygulayabildiği basınç miktarı gibi özellikler de cihazın fiyatını belirleyen özellikleridir.

   Folyo Kesici Plotter ile neler yapabilirsin?

   Folyo kesim makineleri bulundukları birçok sektör için vazgeçilmez birer donanım haline gelmiştir. Bunlar arasında en bilinen tabela ve cam folyolarının kesildiği reklam sektörü bulunur. Bunun dışında araç kaplama ve bina giydirme işlerinde de kullanılırlar. Etiket veya damla etiket işinde hem dijital baskı matbaa hem de damla etiket döküm sektörlerini bir araya getirir. Her sektör kendi alanı doğrultusunda da bu makineleri kullanır.

   İş elbiseleri üzerine logo baskısı için iş kıyafeti üreten firmalarca kullanılan bu ürünler ayrıca tekstil transfer folyoları ile spor kulüpleri için forma üreten spor kıyafetleri sektöründe ve kişiye özel tişört baskısında özgün grafiklerini tekstil yüzeyleri aktarmak isteyen grafik profesyonellerince de kullanırlar.

Folyo kesim makinesi ile ne tür malzemeler kesilir?

1. Reklam folyosu,

2. Cam folyosu,

3.  Tekstil fleks folyosu,

4. Petek reflektör,

5. Karton ve kağıt ( uygun aparatlarla),

6. Cam kumlama folyosu,

7. Tekstil flok,

8. Tekstil baskes folyosu,

9.  Lazer transfer kağıdı,

10. Tekstil reflektör.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.