sadsad x
asdasd
Paylaş:
Epson

Epson L1800 Sublimasyon Yazıcı

Ürün Kodu : SYA3-0002
Epson
13.668,71 TL (KDV Dahil)
Adet

-

ADET

+

Ürün hakkında detaylı bilgi için Yeni Bayilik oluşturabilir veya Bayi Girişi yapabilirsiniz.

Epson yetkili servis hizmeti firmamız tarafından verilmektedir.
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara

 • EPSON L1800 SÜBLİMASYON YAZICI: HIZLI + KALİTELİ

   Sublimasyon Epson  L1800 A3+ boyutunda 6 renkli süblimasyon yazıcıdır. Reklamcılar, fotoğrafçılar, fotokopi mağazaları (copy centerlar), iş elbisesi üreticileri için çalışan baskıcılar ve promosyon firmalarının son derece düşük maliyetle kişiye özel hediyelik eşya, promosyon ürünleri ile çeşitli tekstil ürünleri baskısı için kullanabilecekleri hızlı ve kaliteli baskı sunan süblimasyon yazıcıdır. Süblimasyon kupa bardak, süblimasyon tişört, süblimasyon mouse pad, süblimasyon cep telefonu kapak ve kılıfları, yapboz (puzzle), promosyon saat, kişiye özel çakmak, makyaj aynası ve promosyon aynası, promosyon anahtarlık gibi bir çok ürünün transfer baskısı için gereken çıktıları almak için kullanabilirsiniz.

   

      EKONOMİK BASKI MALİYETİ

         A3+ boyutuna kadar baskı için kolay dolum özellikli mürekkep tankı sistemine sahip süblimasyon yazıcımızla mürekkep kartuşlarına veda edin. Ekonomik fiyatı ve kalitesiyle öne çıkan Euroink süblimasyon mürekkepleriyle tankını doldurduğunuz yazıcınızı uzun yıllar boyu sayfa başına en düşük baskı maliyeti ile sorunsuz kullanın.

   

     TEKNOLOJİ

       Süblimasyon baskı teknolojisinin temeli Epson firması tarafından geliştirilen micro piezo kafa teknolojisine dayanmaktadır. Mürekkebi elektrik sayesinde baskı kağıdına püskürten bu teknoloji ile süblimasyon mürekkepleriyle sorunsuz olarak baskı yapılabilmektedir. Termal kafaya sahip diğer yazıcılar da ise mürekkebi ısıtarak püskürtmelerinden dolayı süblimasyon baskı işi yapılamaz.  EPSON L1800 SÜBLİMASYON YAZICI KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ve BAKIMI NASIL YAPILMALI?

   

     Epson tanklı yazıcılar sağladıkları maliyet avantajı yanı sıra kullandıkları kafa tipi sebebiyle de oldukça uzun ömürlü ürünlerdir. Ancak cihazınızdan maksimum faydayı sağlayabilmeniz için kullanımı sırasında bazı hususlarda dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Örneğin yazıcınızın bulunduğu ortamda eğer aşırı toz ya da nem mevcutsa bu yazıcınızın kullanım kalitesini ve ömrünü etkileyecektir. Yazıcınızı kalorifer peteği, klima önü veya direkt güneş ışığı alan bir konumda da konumlandırmayınız.

    Epson yazıcının baskı kafasının ömrü açısından en önemli nokta kullandığınız mürekkeptir. Epson süblimasyon yazıcınızda her zaman cihaza uyumlu Euroink marka süblimasyon mürekkep kullanmalısınız.

  Bu hem yazıcınızın kullanım ömrünü hem de baskınızın çıktı kalitesini etkileyecek önemli bir husustur. Kullanacağınız kalitesiz mürekkebin hem cihazınızda kafa tıkanıklığı yapabileceği hem de baskı kalitenizi bozacağı unutulmamalıdır.

     Süblimasyon yazıcıdan çıktı alınırken unutulmaması gereken bir nokta da sublimasyon mürekkebin direkt baskı amaçlı bir mürekkep olmadığıdır. Dolayısıyla baskı sonrası oluşan fotoğraf görsel açıdan tam bir fotoğrafa eş değer görüntüde olmayacaktır yani renkler canlı görünmeyecektir. Bu tip mürekkebin renk pigmentleri ısı gördüğünde canlanır ve transfer sonrası baskının yapıldığı yüzeyde canlı renklerle ve fotoğraf kalitesinde görüntü oluşturur. Buradan anlaşılacağı üzere renklerin yazıcıdan çıkışındaki solukluk bir yazıcı arızası gibi algılanmamalıdır. 

     Süblimasyon yazıcıda diğer inkjet yazıcılarda olduğu gibi uzun süre kullanmadan durdurulmamalıdır. Mümkün olan en kısa aralıklarla bir çıktı alınması ileriki dönemde güçlü bir kafa tıkanması olasılığıyla karşılaşma riskinizi minimum seviyeye indirir.

     Toplu baskı işiniz varsa başlamadan önce yazıcınızın bakım menüsü altında bulunan püskürtme denetimi işlemini yapmanızı öneririz. Eğer bu işlem sonunda bir kafa sıkıntısı varsa yine bakım menüsü altında bulunan kafa temizleme işlemini yapınız.


  EPSON L1800 TANKLI YAZICIDA SÜBLİMASYON MÜREKKEP DOLUMU NASIL YAPILIR?

  Mürekkep tankını yazıcının yan tarafında takılı olduğu yerden çıkarıp yan yatırın,  Mürekkep tankının kapağını açın daha sonra dolum yapacağınız rengin tank tıpasını açın,


  Mürekkep şişesinin kapağının üst kısmını kırın, kapağı sökün, kapağın altındaki tıpayı çıkarın, şişenin kapağını tekrar takın. Artık şişenizi rahatça dolum için kullanabilirsiniz,  Doğru renkte mürekkep kullandığınıza emin olduktan sonra hazneyi üst çizgisine kadar doldurun,  Tankın tıpasını ve tank bölümü kapağını kapatın,  Mürekkep tankı ünitesini yazıcının yan tarafındaki yerine takın.  TEKNİK ÖZELLİKLER

  Teknoloji

  Baskı Yöntemi

  Epson Micro Piezo™ baskı kafası

  Ağızlık yapılandırması

  90 Ağızlıklar Siyah, 90 Renk başına nozül

  Asgari damlacık boyutu

  1,5 pl, Değişken Boyutlu Damlacık Teknolojisiyle

  Mürekkep teknolojisi

  Dye Ink

  Baskı çözünürlüğü

  5.760 x 1.440 İnç başına nokta

  Kategori

  Tekli yer, Fotoğraf

  Baskı

  Baskı hızı ISO/IEC 24734

  2,6 Sayfa/dk. Tek renkli, 2,6 Sayfa/dk. Colour

  Baskı hızı

  15 Sayfa/dk. Tek renkli (düz kağıt), 15 Sayfa/dk. Colour (düz kağıt), 45 Saniye her 10 x 15 cm fotoğraf için (Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı)

  Renkler

  Siyah, Cyan, Açık Cyan, Sarı, Macenta, Açık Macenta

  Kağıt / Malzeme Kullanımı

  Kağıt tepsisi sayısı

  1

  Kağıt Formatları

  A3+, A3, A4, A5, A6, B5, C4 (zarf), C6 (zarf), DL (zarf), Mektup, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 16:9, Legal

  Çift taraflı

  Manuel

  Kağıt çıkış tepsisinin kapasitesi

  50 Sayfa

  Kağıt tepsisi kapasitesi

  100 Sayfa Standart, 30 Fotoğraf Sayfası

  Ortam İşleme

  Otomatik belge besleyici, Marjsız baskı, CD / DVD

  Genel

  Enerji tüketimi

  3,3 W Hazır, 0,3 W (kapalı), 1,2 W (uyku modu), 13 W (baskı)

  Besleme Voltajı

  AC 100 V - 240 V

  Ürün boyutları

  705‎ x 322 x 215 mm (Genişlik x Derinlik x Yükseklik)

  Ürün ağırlığı

  12,5 kg

  Gürültü düzeyi

  5,1 B (A) Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı/Fotoğraf RPM modu ile - 36 dB (A) Epson Premium Parlak Fotoğraf Kağıdı/Fotoğraf RPM modu ile

  Uyumlu İşletim Sistemleri

  Mac OS X 10.6.8 ve sonrası, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP, Windows XP Professional x64 Sürüm

  Dahil edilen Yazılım

  Epson Easy Fotoğraf Baskısı, Epson Baskı CD

  Bağlantılar

  USB,

  Mobil ve Bulut baskı hizmetleri

  Epson Connect (iPrint, Email Print)

  Güç Kaynağı

  100V, 110V, 220V, 240V

  Kutu içeriği

  6 × 70 ml ayrı mürekkep şi+A1:A57şesi (Bk,C,Y,M,Lc,LM), Sürücü ve yardım programı (CD), Ana cihaz (ünite), Güç kablosu, Talimat, CD
   

  Önerilen Kağıt Çeşitleri

  1. Sübli-T sert zemin A4 süblimasyon kağıdı, 

  2. Sübli-T tekstil A4 süblimasyon kağıdı, 

  3. Epson sert zemin süblimasyon kağıdı (41061), 

  4. Koyu zemin tişört transfer kağıdı,

  5. Açık zemin tişört transfer kağıdı, 

   

  EPSON L1800 SÜBLİMASYON YAZICIDA PÜSKÜRTME DENETİMİ (NOZZLE CHECK) İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

         Epson tanklı yazıcılarda zaman içinde baskınız üzerinde baskı boyunca yatay çizgiler, renk farklılıkları veya baskıda detay kaybı şeklinde bir takım sıkıntılar oluşabilir. Bu durumda öncelikle yazıcıda kafa temizleme işlemine girişmeden önce kafanın püskürtme uçlarının kontrolü gerekir. Bu işleme püskürtme denetimi veya nozzle check işlemi denir. Bu denetim, yazdırma tercihlerinde ‘’bakım menüsü’’ altında bulunmaktadır.
         Bakım menüsüne girdiğinizde aşağıda bulunan görseldeki seçenekler görünür.
         Bakım menüsüne girdiğinizde püskürtme denetimi seçeneğine tıklayınız. Bu durumda alttaki görsel görüntülenir. Yazıcınıza A4 ebatında bir düz kağıt koyup yazdır işlemini yapınız.
         Yazdırma işlemi bitince çıktıyı kontrol ediniz eğer görseldeki merdiven şeklinde bir kopukluk varsa veya bir renk tamamen yoksa temizle tuşuna basarak kafa temizleme işlemi yapınız eğer eksiklik yoksa son tuşuna basarak işlemi sonlandırınız.
  EPSON L1800 SÜBLİMASYON YAZICIDA KAFA TEMİZLEME (HEAD CLEANİNG) İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

         Epson tanklı yazıcılarda zaman içinde baskınız üzerinde baskı boyunca yatay çizgiler, renk farklılıkları veya detay kaybı şeklinde bir takım sıkıntılar oluşabilir. Bu durumda öncelikle yazıcıda kafa temizleme işlemine girişmeden önce kafanın püskürtme uçlarının kontrolü gerekir. Püskürtme denetimi sonrası eğer temizleme gerektiği tespit edilirse kafa temizleme (head cleaning) işlemi yapılır. Bu denetim, yazdırma tercihlerinde ‘’bakım menüsü’’ altında bulunmaktadır.
         Bakım menüsüne girildiğinde denetim aşağıdaki şekilde görüntülenir,
         Kafa temizleme işlemine girildiğinde denetim aşağıdaki şekilde görüntülenir. Bu durumda başlat tuşu ile temizleme işlemi başlatılır. İşlem bitince tekrar temizleme gerekip gerekmediğini anlamak için püskürtme denetimi yazdırılır eğer gerekli değilse son tuşuna basılarak işlem bitirilir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.