empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
Alt Menü 2

Tüketici Hakları

TESLİM ŞARTLARI

www.sanalbayim.com Türkiye’nin tüm illerine sipariş ulaştırabilmektedir.
www.sanalbayim.com taşıma prosedüründeki çözüm ortağı MNG Kargo dur.
www.sanalbayim.com gerekli gördüğü durumlarda müşterilerin talebi doğrultusunda diğer taşıma şirketlerinden yararlanma hakkını saklı tutar.

Taşıma konusundaki çalıştığımız kargo şirketleri ürünlerin son kullanıcıya eksiksiz ve sağlam ulaştırılmasından sorumludur. Kargo taşıması esnasında oluşmuş hasarlı kolileri kargo görevlisinin yanında açarak herhangi bir hasar söz konusu ise tutanak tutturmanız gerekmektedir. 
Alıcı (müşteri) hatası nedeni ile oluşabilecek yanlış yada eksik adres bildirimi gibi durumlar dışında 
www.sanalbayim.com adresinden bize ulaşan siparişler İstanbul içine en geç 3 işgünü, İstanbul dışına ise engeç 5 işgünü içerisinde ulaştırılır.
www.sanalbayim.com adresinde sipariş günleri saat 16:00 itibari ile değişir bu yüzden 16:00 saatinden sonra verilen tüm siparişler bir sonraki gün içinde işleme konur.
Alıcı (müşteri) hatası nedeni ile oluşabilecek yanlış ürün siparişinin değişiminden doğacak tüm kargo ve ulaştırma giderleri alıcı (müşteri) tarafından karşılanacaktır.

Teslim Aldığınız Ürünü İade Etmek İçin;
Kargo teslimini almış olduğunuz ürünü, sipariş tesliminden itibaren 7 gün içerisinde www.sanalbayim.com'un düzenlemiş olduğu satış faturası ve iade sebebinizi içeren bir not ile iade edebilirsiniz.

İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce satış temsilcini mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü anlaşmalı kargo firmalarımızla karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT YAZISI VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi, anlaşmalı kargo firmalarımızla ücret ödemeden gönderebilirsiniz.

Anlaşmalı olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadelerde ücret tarafınızdan ödenir.

Genel Ürün İade Şartları
* İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez)
* Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
* Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır (hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri gibi)

Özel Ürünler İçin İade Şartları
* Telefon, Fotoğraf Makinesi, Video Kamera, Notebook, Ses Sistemi gibi elektronik cihazlarda ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
* Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
* Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, vb. iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır.

Diğer Ürünlerin İadesinde;
* Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünlerin (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünlerdir. Örn: Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.)
* Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programların iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır;

* Her türlü yazılım ve programlar
* Blu-ray, DVD, VCD, CD ve kasetler
* Taşınabilir bilgisayarlar
* Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

İade İşlemleri
* Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi İade Bildirim Formu 'nu doldurarak, ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde tarafımıza gönderdikten sonra, iade kabul bölümü tarafından incelenir.
* Gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
* Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir.
* İade bölümü tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak tercihinize göre;
- Yeni Ürün Gönderimi.
- Para İadesi
- Hediye Çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAK, TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.

Ödeme İadesi;
* İptal ve iade ettiğiniz siparişlerinizin iadesi, onaylandıktan sonra 7 gün içerisinde yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazıları iptal edebilirsiniz, bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi, kısmi olarak yapılabilmekte veya tercih etmeniz durumunda hediye çeki oluşturularak sonraki alışverişlerinizde kullanabilmeniz için size iletilmektedir.
* Kredi kartıyla verilen siparişlerde, kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve hesabınıza geri iade olmaktadır.
* Havale ile vermiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi, belirteceğiniz banka hesap bilgilerine göre iade edilmektedir

İptal Şartları

www.sanalbayim.com da yaptığınız alışverişi iptal etmek için müşteri temsilcinizi arayınız.

Garanti Şartları

Garanti süreleri ve koşulları ile ilgili aşağıda yer alan bilgiler kılavuz özelliği taşımakta olup, değişiklik gösterebilir.

Garanti süresi ürünün tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar. Garanti uygulaması sırasında değiştirilen ürünün garanti süresi, satın alınan ürünün kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla; bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanması durumunda tüketicinin seçimlilik hakları oluşur.

Servisimize onarım amaçlı girişi olan ürünlerin azami tamir süresi 20 iş günüdür.

Tüketicinin ürünü kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı içerisinde değerlendirilmez.

Ürününüzün garanti belgesi, faturasının fotokopisi ile model ve seri numarasını belirterek daha kısa sürede yardım alabilirsiniz.

  

 
 
www.sanalbayim.com
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 15 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 13970840
  • Sitemizde 128 Bit SSL Koruma ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
e-ticaret neticaret etahsilat